Mavo Utvikling AS
Aktiv- Org.nr.912 765 202
- Aksjeselskap
- Holding- og investeringsselskaper
- Bergen
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Mavo Utvikling AS er et aksjeselskap i Søreidgrend i Bergen, stiftet 8. november 2013. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Daglig leder er Ove Ruud Andersen, og styrets leder er Ove Ruud Andersen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Endring av forretningsadresse · Steinsvikkroken 33A, 5237 Rådal → Skraneskogen 36A, 5252 Søreidgrend
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Nye vedtekter · Endring av vedtektsdato
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 64,2 % i 2025
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Bergen, nærmest i omsetning
- Atina Invest ASHolding- og investeringsselskaper · Søreidgrend, Bergen112 800 kromsetning 2025
- Zola Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Mjølkeråen, Bergen100 063 kromsetning 2025
- Kjeilen Development ASHolding- og investeringsselskaper · Laksevåg, Bergen98 600 kromsetning 2025
- Jfic ASHolding- og investeringsselskaper · Paradis, Bergen120 375 kromsetning 2025
- Edwin Andersen Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Nesttun, Bergen94 670 kromsetning 2025
- Rap Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Tertnes, Bergen122 840 kromsetning 2025
- Heidi Hjellestad ASHolding- og investeringsselskaper · Hjellestad, Bergen88 950 kromsetning 2025
- Mortstor ASHolding- og investeringsselskaper · Bergen133 844 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 108 | 301 | 383 | 152 | 198 | 88 | |
| −164 | −30 | 295 | 123 | 182 | 61 | |
| Resultat før skatt | 157 | −31 | −88 | 123 | 482 | 58 |
| 157 | −31 | −153 | 96 | 473 | 58 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | |||
| Balanse | ||||||
| 235 | 160 | 846 | 1 232 | 1 357 | 43 | |
| 203 | 46 | 77 | 230 | 134 | −339 | |
| 31 | 114 | 769 | 1 002 | 1 223 | 382 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −151,7 % | −10 % | 77 % | 80,9 % | 91,9 % | 69,3 % |
| Egenkapitalandel | 86,6 % | 28,6 % | 9,1 % | 18,7 % | 9,9 % | −788,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,79 | 0,82 | 0,12 | 0 | 0,18 | 0 |
| Totalkapitalrentabilitet | 79,7 % | −6 % | 28,4 % | 9,5 % | 68,9 % | 141,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler234 529 kr
Anleggsmidler63 %147 000 kr
Omløpsmidler37 %87 529 kr
Egenkapital og gjeld234 529 kr
Innskutt egenkapital13 %30 000 kr
Opptjent egenkapital74 %173 107 kr
Kortsiktig gjeld13 %31 421 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 108 | 301 |
| Sum driftskostnader | 272 | 332 |
| Lønnskostnader | 197 | 244 |
| Driftsresultat | −164 | −30 |
| Finansinntekter | 321 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 1 |
| Netto finans | 321 | −1 |
| Resultat før skatt | 157 | −31 |
| Årsresultat | 157 | −31 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Ove Ruud Andersen | 1966 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Ove Ruud Andersen | 1966 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Bjørgvin Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Nesttun Regnskapsservice AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Ove Ruud Andersen (født 1966) | 300 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMavo Utvikling AS912 765 202
- Forretningsadresse
- Skraneskogen 36A, 5252 Søreidgrend
Underenheter1
- Sted
- Søreidgrend
Historikk
18 hendelser siden 2013
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Steinsvikkroken 33A, 5237 Rådal → Skraneskogen 36A, 5252 Søreidgrend
Hele kunngjøringen
Endring av foretaksnavn
Oras Invest AS → Mavo Utvikling AS
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020