Paloma AS
Sjusetevegen 3, 5610 Øystese
Paloma AS er et aksjeselskap i Øystese i Kvam, stiftet 2. juli 2013. Selskapet driver med ortopedi- og fotterapitjenester. Daglig leder er Inta Racko, og styrets leder er Inta Racko.
Fakta om Paloma AS
- Daglig leder
- Inta Racko (f. 1972)
- Styreleder
- Inta Racko (f. 1972)
- Stiftet
- Kommune
- Kvam
- Største eiere (2025)
- Inta Racko100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning628 452 kr−35,9 % mot 2024
Driftsresultat8 831 kr+43,5 % mot 2024
Årsresultat1 703 kr+19,9 % mot 2024
Egenkapital−115 873 kr+1,5 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 628 | 980 |
| Driftsresultat | 9 | 6 |
| Resultat før skatt | 2 | 1 |
| Årsresultat | 2 | 1 |
| Sum eiendeler | 88 | 162 |
| Egenkapital | −116 | −118 |
| Gjeld | 203 | 279 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 980 382 kr → 628 452 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −115 873 kr
- Omsetningen falt 35,9 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Behandling innen fotterapi, aromaterapi og lett hudpleie. Salg av hud- og fotpleie produkter.
- Juridisk navn
- PALOMA AS
- Org.nr.
- 912 330 249
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 02.07.2013
- Registrert
- 20.08.2013
- Bransje
- Ortopedi- og fotterapitjenester 86.991
- Daglig leder
- Inta Racko (f. 1972)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Tidligere navn
- Mailens Fot og Aromaterapi AS
- Forretningsadresse
- Sjusetevegen 3, 5610 ØysteseÅpne i kart
- Kommune
- Kvam
- Telefon
- 56 55 59 90
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 628 | 980 | 1 100 | 1 063 | 1 183 | 1 245 | 1 360 | 1 283 | 1 374 | 1 377 |
| Driftsresultat | 9 | 6 | −1 | 5 | −32 | −2 | 97 | 1 | 27 | 183 |
| EBITDA | 34 | 5 | 29 | 109 | 5 | 32 | 183 | |||
| Resultat før skatt | 2 | 1 | −9 | −1 | −40 | −9 | 91 | −7 | −7 | 175 |
| Årsresultat | 2 | 1 | −9 | −1 | −40 | −9 | 91 | −7 | −7 | 175 |
| Sum eiendeler | 88 | 162 | 193 | 249 | 297 | 276 | 262 | 220 | 210 | 209 |
| Egenkapital | −116 | −118 | −119 | −110 | −110 | −70 | −60 | −151 | −144 | −137 |
| Gjeld | 203 | 279 | 312 | 359 | 406 | 346 | 323 | 372 | 354 | 346 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler87 610 kr
Omløpsmidler100 %87 610 kr
Egenkapital og gjeld87 610 kr
Innskutt egenkapital34 %30 000 kr
Opptjent egenkapital−167 %−145 873 kr
Kortsiktig gjeld232 %203 483 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 628 | 980 |
| Sum driftskostnader | 620 | 974 |
| Lønnskostnader | 325 | 525 |
| Driftsresultat | 9 | 6 |
| Finansinntekter | 1 | 2 |
| Finanskostnader | 8 | 6 |
| Netto finans | −7 | −5 |
| Resultat før skatt | 2 | 1 |
| Årsresultat | 2 | 1 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | 0,6 % | −0,1 % |
| Egenkapitalandel | −132,3 % | −72,6 % | −61,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,43 | 0,54 | 0,51 |
| Totalkapitalrentabilitet | 8,1 % | 4,5 % | −0,2 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Inta Racko | 1972 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Inta Racko | 1972 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Hardanger Revisjon AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Inta Racko (født 1972) | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetPaloma AS912 330 249
- Forretningsadresse
- Sjusetevegen 3, 5610 Øystese
Underenheter1
- Sted
- Øystese
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 778,75 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 796,25 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 665 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 690,64 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 813,75 kr |
Historikk
20 hendelser siden 2013
- 2026
Omsetningen falt
980 382 kr → 628 452 kr
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1238 Kvam → 4622 Kvam
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
Lignende bedrifter
Sykehus og andre helsetjenester i Kvam, nærmest i omsetning