Mattis Mat AS
Aktiv- Org.nr.912 084 833
- Aksjeselskap
- Catering
- Bærum
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 22 ansatte
- mattismat.no
- Gaselle
Mattis Mat AS er et aksjeselskap i Bekkestua i Bærum, stiftet 1. juli 2013. Selskapet driver med catering for arrangementer og har 22 ansatte. Daglig leder er Mattis Gulbrandsen, og styrets leder er Mattis Gulbrandsen.
Nøkkeltall 2024
Omsetning 2015–2024
Siste hendelser
- Flere ansatte · 15 → 16
- Færre ansatte · 19 → 15
- Ny revisor · STIANSEN & CO AS
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 5 092 426 kr → 5 999 162 kr
- Ny adresse · Jegerveien 4, 0777 OSLO → Gamle Ringeriksvei 123, 1356 BEKKESTUA
Tillatelser og godkjenninger
Gaselle
Kåret til Gaselle-bedrift av Dagens Næringsliv
Støtte og tilskudd
2 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2021 | IN Oslo Viken | Distriktsutviklingstilskudd, Bedriftsutviklingstilskudd | 287 000 kr |
| 2021 | IN Regioner og finansiering | Ekstraordinære tiltak, Koronatiltak | 320 000 kr |
Lignende bedrifter
Catering i Bærum, nærmest i omsetning
- Maki Sushi ASCatering · Bekkestua, Bærum6,2 mill. kromsetning 2025
- Sult Sjøholmen ASCatering · Blommenholm, Bærum6,3 mill. kromsetning 2025
- Hundsund Skolerestaurant ASCatering · Fornebu, Bærum5 mill. kromsetning 2025
- Øverland Bevertning ASCatering · Bekkestua, Bærum7,3 mill. kromsetning 2025
- G&G Mat ASCatering · Snarøya, Bærum4,4 mill. kromsetning 2025
- Storkjøkkenforum ASCatering · Høvik, Bærum4,2 mill. kromsetning 2025
- Lysaker Sub 1 ASCatering · Sandvika, Bærum4 mill. kromsetning 2024
- RM Power ASCatering · Fornebu, Bærum4 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2015–2024
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 5 999 | 5 092 | 4 959 | 2 764 | 1 285 | 2 203 | |
| 2 015 | 619 | 2 026 | 1 251 | 286 | 627 | |
| EBITDA | 1 290 | 301 | 640 | |||
| Resultat før skatt | 2 036 | 652 | 2 026 | 1 254 | 286 | 626 |
| 1 585 | 522 | 1 594 | 975 | 227 | 492 | |
| 0 | ||||||
| Balanse | ||||||
| 5 264 | 4 894 | 3 833 | 1 989 | 649 | 866 | |
| 4 979 | 2 737 | 3 073 | 1 479 | 504 | 277 | |
| 285 | 2 299 | 760 | 511 | 145 | 589 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 33,6 % | 12,2 % | 40,9 % | 45,3 % | 22,3 % | 28,5 % |
| Egenkapitalandel | 94,6 % | 54,4 % | 80,2 % | 74,4 % | 77,7 % | 32 % |
| Likviditetsgrad 1 | 21,48 | 1,75 | 4,46 | 3,65 | 4,19 | 1,37 |
| Totalkapitalrentabilitet | 39,5 % | 14,7 % | 69,6 % | 95,1 % | 37,8 % | 73,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2024
Eiendeler5,3 mill. kr
Anleggsmidler45 %2,3 mill. kr
Omløpsmidler55 %2,9 mill. kr
Egenkapital og gjeld5,3 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital94 %4,9 mill. kr
Langsiktig gjeld3 %149 305 kr
Kortsiktig gjeld3 %135 918 kr
Resultatdetaljer 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 999 | 5 092 |
| Sum driftskostnader | 3 984 | 4 473 |
| Lønnskostnader | 1 456 | 1 495 |
| Driftsresultat | 2 015 | 619 |
| Finansinntekter | 21 | 33 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 21 | 33 |
| Resultat før skatt | 2 036 | 652 |
| Årsresultat | 1 585 | 522 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Mattis Gulbrandsen | 1993 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Mattis Gulbrandsen | 1993 | |
| Varamedlem | Elisabeth Salvesen | 1963 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Stiansen & Co AS | ||
| Regnskapsfører | Stiligheten AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Mattis Gulbrandsen (født 1993) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMattis Mat AS912 084 833
- Forretningsadresse
- Gamle Ringeriksvei 123, 1356 Bekkestua
Underenheter1
- Sted
- Bekkestua
- Ansatte
- 22
Historikk
19 hendelser siden 2013
- 2026
Flere ansatte
15 → 16
Færre ansatte
19 → 15
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 5 092 426 kr → 5 999 162 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Ny adresse
Jegerveien 4, 0777 OSLO → Gamle Ringeriksvei 123, 1356 BEKKESTUA
Hele kunngjøringen
Godkjent årsregnskap
Årsregnskap for 2023 (ny versjon)
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021