Jonstad Auto AS er et aksjeselskap i Alvdal, stiftet 11. februar 2013. Selskapet driver med reparasjon og vedlikehold av motorvogner og har 20 ansatte. Daglig leder er Ragnar Steien, og styrets leder er Øystein Müller.
Fakta om Jonstad Auto AS
- Daglig leder
- Ragnar Steien (f. 1971)
- Styreleder
- Øystein Müller (f. 1981)
- Stiftet
- Bransje
- Bilverksteder i Alvdal
- Kommune
- Alvdal
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 33 258 | 36 046 |
| Driftsresultat | −1 511 | 475 |
| Resultat før skatt | −1 946 | 7 |
| Årsresultat | −1 519 | 6 |
| Sum eiendeler | 14 458 | 16 829 |
| Egenkapital | 5 138 | 6 657 |
| Gjeld | 9 320 | 10 172 |
Hva som har skjedd
- Ny daglig leder · Ragnar Steien
- Ny lenke til sosiale medier · facebook.com/BestDriveNorway
- Flere ansatte · 19 → 20
- Nytt årsregnskap · 2025
Konsernstruktur
Del av et konsern: Auma Tanktransport AS eier 100 %.
Verdt å merke seg
- Ny daglig leder 03.11.2026
Offisiell foretaksinformasjon
Kontroll, vedlikehold og reparasjon av kjøretøy. Salg av dekk og deler. Engrossalg av klær og verneutstyr. Sakkyndig virksomhet og annet som naturlig faller sammen med dette.
- Juridisk navn
- JONSTAD AUTO AS
- Org.nr.
- 911 589 346
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 11.02.2013
- Registrert
- 19.02.2013
- Bransje
- Reparasjon og vedlikehold av motorvogner 95.310
- Daglig leder
- Ragnar Steien (f. 1971)
- Ansatte
- 20
- Aksjekapital
- 250 000 kr
- Forretningsadresse
- Øvre Månavei 350, 2560 AlvdalÅpne i kart
- Kommune
- Alvdal
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 33 258 | 36 046 | 37 709 | 34 222 | 34 127 | 32 651 | 28 354 | 22 970 | 13 106 | 9 591 |
| Driftsresultat | −1 511 | 475 | 1 564 | 1 988 | 796 | 2 371 | 927 | 760 | 1 018 | 450 |
| EBITDA | 2 593 | 1 439 | 2 834 | 1 320 | 1 036 | 1 214 | 542 | |||
| Resultat før skatt | −1 946 | 7 | 1 039 | 1 618 | 450 | 2 197 | 772 | 698 | 978 | 441 |
| Årsresultat | −1 519 | 6 | 805 | 1 262 | 351 | 1 714 | 602 | 536 | 743 | 331 |
| Sum eiendeler | 14 458 | 16 829 | 20 100 | 18 220 | 15 994 | 15 621 | 12 806 | 9 787 | 4 367 | 3 136 |
| Egenkapital | 5 138 | 6 657 | 6 651 | 5 846 | 4 584 | 4 233 | 2 519 | 1 917 | 1 381 | 638 |
| Gjeld | 9 320 | 10 172 | 13 449 | 12 374 | 11 410 | 11 388 | 10 288 | 7 870 | 2 987 | 2 498 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 33 258 | 36 046 |
| Sum driftskostnader | 34 769 | 35 571 |
| Lønnskostnader | 12 477 | 12 695 |
| Driftsresultat | −1 511 | 475 |
| Finansinntekter | 73 | 62 |
| Finanskostnader | 508 | 530 |
| Netto finans | −436 | −468 |
| Resultat før skatt | −1 946 | 7 |
| Årsresultat | −1 519 | 6 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −4,5 % | 1,3 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 35,5 % | 39,6 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,05 | 2,35 | 1,95 |
| Totalkapitalrentabilitet | −9,2 % | 2,9 % | 8,4 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ragnar Steien | 1971 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Øystein Müller | 1981 |
| Varamedlem | Erlend Kalbækken | 1984 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Revisorkonsult AS | |
| Regnskapsfører | Apri AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Daglig leder | Øystein Müller | 1981 | til 03.11.2026 |
| Regnskapsfører | Aspia Norge AS | til 01.05.2026 | |
| Regnskapsfører | Org.nr. 981 947 843 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Auma Tanktransport AS | 2 500 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Øvre Månavei 350, 2560 Alvdal
- Sted
- Alvdal
- Ansatte
- 20
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 69 470,25 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 65 219,60 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 65 619,01 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 90 390,68 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 71 155,29 kr |
Historikk
- 2026
Ny lenke til sosiale medier
facebook.com/BestDriveNorway
Flere ansatteNy
19 → 20
Færre ansatte
22 → 18
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Endring av formål
Formål: Kontroll, vedlikehold og reparasjon av kjøretøy. Salg av dekk og deler. Engrossalg av klær og verneutstyr. Sakkyndig virksomhet og annet som naturlig faller sammen med dette.
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0438 Alvdal → 3428 Alvdal
Hele kunngjøringen
- 2019