Stenbæk Invest AS
Stenbæk Invest AS er et aksjeselskap i Bjørkelangen i Aurskog-Høland, stiftet 22. desember 2005. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Styrets leder er Per Simen Stenbæk.
Fakta om Stenbæk Invest AS
- Styreleder
- Per Simen Stenbæk (f. 1976)
- Stiftet
- Kommune
- Aurskog-Høland
- Største eiere (2025)
- Per Simen Stenbæk100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsresultat | −16 | −13 |
| Resultat før skatt | 60 | −1 454 |
| Årsresultat | 26 | −1 458 |
| Sum eiendeler | 2 166 | 3 570 |
| Egenkapital | 2 117 | 3 551 |
| Gjeld | 49 | 19 |
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Ny adresse · Poppelveien 11, 1940, Bjørkelangen → Poppelveien 11, C/O Per Simen Stenbæk, 1940 Bjørkelangen
Offisiell foretaksinformasjon
Forretningsdrift av enhver art, herunder investerings- og industrivirksomhet samt eiendomsforvaltning.
- Juridisk navn
- STENBÆK INVEST AS
- Org.nr.
- 889 208 392
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 22.12.2005
- Registrert
- 23.01.2006
- Bransje
- Andre egeninvesteringsselskaper 64.323
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- c/o Per Simen Stenbæk, Poppelveien 11, 1940 BjørkelangenÅpne i kart
- Kommune
- Aurskog-Høland
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | ||||||||
| Driftsresultat | −16 | −13 | −19 | −16 | −15 | −21 | −24 | −16 | −15 | −16 |
| EBITDA | −15 | −16 | ||||||||
| Resultat før skatt | 60 | −1 454 | 495 | 482 | 157 | −20 | 0 | −2 003 | 1 528 | −2 |
| Årsresultat | 26 | −1 458 | 495 | 482 | 157 | −18 | −1 | −2 001 | 1 170 | 14 |
| Sum eiendeler | 2 166 | 3 570 | 5 553 | 5 208 | 5 306 | 7 722 | 8 168 | 9 575 | 12 226 | 10 839 |
| Egenkapital | 2 117 | 3 551 | 5 526 | 5 180 | 5 279 | 7 322 | 7 739 | 8 625 | 11 021 | 10 331 |
| Gjeld | 49 | 19 | 27 | 27 | 27 | 400 | 429 | 950 | 1 205 | 508 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 16 | 13 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −16 | −13 |
| Finansinntekter | 3 191 | 626 |
| Finanskostnader | 3 114 | 2 068 |
| Netto finans | 76 | −1 442 |
| Resultat før skatt | 60 | −1 454 |
| Årsresultat | 26 | −1 458 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 97,8 % | 99,5 % | 99,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 42,5 | 18,48 | 9,78 |
| Totalkapitalrentabilitet | 110,7 % | 13,4 % | 9,2 % |
Roller
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Per Simen Stenbæk | 1976 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Stiansen & Co AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Per Simen Stenbæk | 1976 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Per Simen Stenbæk (født 1976) | 1 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Historikk
- 2026
- 2025
- 2024
Ny adresse
Poppelveien 11, 1940, Bjørkelangen → Poppelveien 11, C/O Per Simen Stenbæk, 1940 Bjørkelangen
Endring av forretningsadresse
Kommune 3026 Aurskog-Høland → 3226 Aurskog-Høland
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Endring av forretningsadresse
Bekkeveien 44B, 1464 Fjellhamar → c/o Per Simen Stenbæk Poppelveien 11, 1940 Bjørkelangen
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0230 Lørenskog → 3029 Lørenskog
Hele kunngjøringen
- 2019
Endring av forretningsadresse
Bekkeveien 44B, 1472 Fjellhamar → Bekkeveien 44B, 1464 Fjellhamar
Hele kunngjøringen