Jarle Haug Holding AS
Mulberga 26, 7074 Spongdal
Jarle Haug Holding AS er et aksjeselskap i Spongdal i Trondheim, stiftet 6. november 2005. Selskapet driver med rørleggerarbeid. Styrets leder er Jarle Haug.
Fakta om Jarle Haug Holding AS
- Styreleder
- Jarle Haug (f. 1969)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Største eiere (2025)
- Jarle Haug100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning682 900 kr+2,2 % mot 2024
Driftsresultat7 686 kr−95,4 % mot 2024
Årsresultat−229 215 kr−513 % mot 2024
Egenkapital2,8 mill. kr−7,6 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 683 | 668 |
| Driftsresultat | 8 | 166 |
| Resultat før skatt | −229 | −16 |
| Årsresultat | −229 | −37 |
| Sum eiendeler | 6 677 | 7 723 |
| Egenkapital | 2 778 | 3 007 |
| Gjeld | 3 899 | 4 715 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · 43.220 → Rørleggerarbeid
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Konsernstruktur
Morselskap for 1 datterselskap.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskap. Eie, drive og utvikle fast eiendom
- Juridisk navn
- JARLE HAUG HOLDING AS
- Org.nr.
- 889 078 162
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 06.11.2005
- Registrert
- 23.01.2006
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Aksjekapital
- 197 000 kr
- Forretningsadresse
- Mulberga 26, 7074 SpongdalÅpne i kart
- Kommune
- Trondheim
- Telefon
- 930 11 641
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 683 | 668 | 640 | 649 | 626 | 645 | 633 | 586 | 575 | 502 |
| Driftsresultat | 8 | 166 | 176 | 267 | 127 | 106 | 210 | 277 | 248 | 158 |
| EBITDA | 433 | 290 | 265 | 368 | 248 | 158 | ||||
| Resultat før skatt | −229 | −16 | 37 | 386 | 52 | −15 | 452 | 150 | 114 | 0 |
| Årsresultat | −229 | −37 | 37 | 386 | 52 | −15 | 452 | 150 | 114 | 0 |
| Sum eiendeler | 6 677 | 7 723 | 7 170 | 6 837 | 6 691 | 6 882 | 7 058 | 6 750 | 6 826 | 6 941 |
| Egenkapital | 2 778 | 3 007 | 3 045 | 3 008 | 2 622 | 2 570 | 2 585 | 2 133 | 1 983 | 1 868 |
| Gjeld | 3 899 | 4 715 | 4 125 | 3 829 | 4 069 | 4 312 | 4 473 | 4 617 | 4 843 | 5 073 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler6,7 mill. kr
Anleggsmidler99 %6,6 mill. kr
Omløpsmidler1 %52 551 kr
Egenkapital og gjeld6,7 mill. kr
Innskutt egenkapital3 %197 000 kr
Opptjent egenkapital39 %2,6 mill. kr
Langsiktig gjeld57 %3,8 mill. kr
Kortsiktig gjeld1 %83 961 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 683 | 668 |
| Sum driftskostnader | 675 | 503 |
| Driftsresultat | 8 | 166 |
| Finansinntekter | 2 | 44 |
| Finanskostnader | 239 | 225 |
| Netto finans | −237 | −181 |
| Resultat før skatt | −229 | −16 |
| Årsresultat | −229 | −37 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,1 % | 24,8 % | 27,5 % |
| Egenkapitalandel | 41,6 % | 38,9 % | 42,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 12,55 | 0,9 |
| Totalkapitalrentabilitet | 0,1 % | 2,8 % | 2,5 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jarle Haug | 1969 |
| Varamedlem | Hanne Birgithe Køhler Haug | 1966 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Pergus AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Jarle Haug | 1969 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Jarle Haug (født 1969) | 197 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Jarle Haug Holding AS
Enheter
HovedenhetJarle Haug Holding AS889 078 162
- Forretningsadresse
- Mulberga 26, 7074 Spongdal
Underenheter1
- Sted
- Spongdal
Historikk
29 hendelser siden 2005
- 2026
Ny bransje
43.220 → Rørleggerarbeid
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Endring av revisor
Ny revisor: Revisorgruppen Orkla Trøndelag AS
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 1601 Trondheim → 5001 Trondheim
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Rørleggere i Trondheim, nærmest i omsetning
Bjørnstu VVS AS695 781 kromsetning 2025ASO. Haugrønning AS700 173 kromsetning 2025ASScand Rørfornying AS643 595 kromsetning 2025ASTempevegen 8 AS639 500 kromsetning 2025ASWiig Rørservice AS581 849 kromsetning 2025ASNidheim Industri AS571 542 kromsetning 2024ASHansodden Holding AS476 400 kromsetning 2025ASEliassen VVS AS419 951 kromsetning 2025AS
Rørleggere i TrondheimAlle selskaper i Trondheim