Trondheim Revmatikerforening
Org.nr. 876 259 192Forening/lag/innretningOmsorg og sosiale tjenesterAndre sosialtjenester uten botilbud ellersAktiv
Kjøpmannsgata 41, 7011 Trondheim
Trondheim Revmatikerforening er en forening i Trondheim, stiftet 28. oktober 1953. Selskapet driver med andre sosialtjenester uten botilbud ellers. Styrets leder er Rune Rødskjær.
Fakta om Trondheim Revmatikerforening
- Styreleder
- Rune Rødskjær (f. 1951)
- Stiftet
- Kommune
- Trondheim
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1,6 mill. kr−31,4 % mot 2022
Driftsresultat117 225 kr−54,5 % mot 2022
Årsresultat148 312 kr−42,8 % mot 2022
Egenkapital1,3 mill. kr+10,6 % mot 2022
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 556 | 2 268 |
| Driftsresultat | 117 | 258 |
| Resultat før skatt | 148 | 259 |
| Årsresultat | 148 | 259 |
| Sum eiendeler | 1 450 | 1 273 |
| Egenkapital | 1 341 | 1 213 |
| Gjeld | 108 | 60 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2023
Hva som har skjedd
- Ny styreleder · Rune Rødskjær
- Styremedlem gikk ut · Tom Egil Berland
- Nytt styremedlem · Tove Elin Johansen Rye
- Styreleder gikk ut · Irma Sletvold Strøm
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 31,4 % i 2023
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Revmatikerforening.
- Juridisk navn
- TRONDHEIM REVMATIKERFORENING
- Org.nr.
- 876 259 192
- Selskapsform
- Forening/lag/innretning
- Stiftet
- 28.10.1953
- Registrert
- 09.04.1996
- Bransje
- Andre sosialtjenester uten botilbud ellers 88.996
- Forretningsadresse
- Kjøpmannsgata 41, 7011 TrondheimÅpne i kart
- Kommune
- Trondheim
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 556 | 2 268 | 1 157 | 770 | 2 070 | 1 694 | 1 260 | 1 403 | 1 378 | 1 388 |
| Driftsresultat | 117 | 258 | 142 | 151 | 465 | 44 | 70 | 150 | 188 | 168 |
| EBITDA | 70 | 150 | 188 | 168 | ||||||
| Resultat før skatt | 148 | 259 | 144 | 155 | 471 | 50 | 77 | 157 | 197 | 178 |
| Årsresultat | 148 | 259 | 144 | 155 | 471 | 50 | 77 | 157 | 197 | 178 |
| Sum eiendeler | 1 450 | 1 273 | 1 244 | 1 209 | 1 007 | 782 | 761 | 767 | 767 | 718 |
| Egenkapital | 1 341 | 1 213 | 1 031 | 1 003 | 916 | 677 | 719 | 716 | 660 | 679 |
| Gjeld | 108 | 60 | 214 | 207 | 91 | 105 | 41 | 51 | 107 | 39 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2023
Balanse 2023
Eiendeler1,4 mill. kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %1,4 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,4 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %0 kr
Opptjent egenkapital93 %1,3 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %0 kr
Kortsiktig gjeld7 %108 230 kr
Resultatdetaljer 2023
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 556 | 2 268 |
| Sum driftskostnader | 1 439 | 2 010 |
| Lønnskostnader | 257 | 174 |
| Driftsresultat | 117 | 258 |
| Finansinntekter | 31 | 2 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 31 | 2 |
| Resultat før skatt | 148 | 259 |
| Årsresultat | 148 | 259 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,5 % | 11,4 % | 12,3 % |
| Egenkapitalandel | 92,5 % | 95,3 % | 82,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 13,39 | 21,08 | 5,82 |
| Totalkapitalrentabilitet | 10,9 % | 20,6 % | 11,7 % |
Roller
Nå · 8 · Tidligere · 5
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Rødskjær | 1951 |
| Styremedlem | Monica Elisabeth Kvam Hammernes | 1974 |
| Styremedlem | Tove Elin Johansen Rye | 1954 |
| Styremedlem | Susanne Skramstad | 1983 |
| Styremedlem | Svein Martin Wold | 1958 |
| Styremedlem | Eli Tannvik Eide | 1971 |
| Styremedlem | Kjell Olav Sæther | 1955 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Proxo Regnskap AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styrets leder | Irma Sletvold Strøm | 1958 | til 10.04.2026 |
| Styremedlem | Sølvi Helen Brandsø | 1955 | til 10.04.2026 |
| Styremedlem | Tom Egil Berland | 1958 | til 10.04.2026 |
| Nestleder | Monica Elisabeth Kvam Hammernes | 1974 | til 09.03.2026 |
| Regnskapsfører | Org.nr. 888 376 682 | til 17.11.2025 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetTrondheim Revmatikerforening876 259 192
- Forretningsadresse
- Kjøpmannsgata 41, 7011 Trondheim
Underenheter1
- Sted
- Trondheim
Historikk
21 hendelser siden 1953
- 2026
Ny styreleder
Rune Rødskjær
Styremedlem gikk ut
Tom Egil Berland
Nytt styremedlem
Tove Elin Johansen Rye
Styreleder gikk ut
Irma Sletvold Strøm
Nytt styremedlem
Eli Tannvik Eide
Styremedlem gikk ut
Sølvi Helen Brandsø
- 2024
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
Lignende bedrifter
Omsorg og sosiale tjenester i Trondheim, nærmest i omsetning
Stiftelsen Kattem Frivilligsentral1,3 mill. kromsetning 2025STITrøndelag Parkinsonforening1 mill. kromsetning 2022FLIInn på Homnes Tun AS1 mill. kromsetning 2025ASBitfix Helse AS863 500 kromsetning 2025ASJ S Holding AS557 559 kromsetning 2025ASKlæbu Revmatikerforening368 627 kromsetning 2023FLICaritas Trondheim316 694 kromsetning 2025FLITone Lindgren AS306 515 kromsetning 2025AS
Omsorg og sosiale tjenester i TrondheimAlle selskaper i Trondheim