Frosta Vassverk SA
Aktiv- Org.nr.846 451 072
- Samvirkeforetak
- Energi, vann og avfall
- Frosta
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
- Flyttet
Frosta Vassverk SA er et samvirkeforetak i Frosta, stiftet 12. august 1969. Selskapet driver med uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann. Daglig leder er Bjørn Støwer, og styrets leder er Johan Arnt Hernes.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Ny adresse · Fånesvegen 1, 7633 FROSTA → Fånesvegen 3, 7633 FROSTA
- Ny adresse · Bergsåsvegen 27, 7633 FROSTA → Fånesvegen 7, 7633 FROSTA
- Nytt styremedlem · Mette Aatlo
- Styremedlem gikk ut · Eilert Viken-Hagerup
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 8 692,37 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 8 534,87 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 10 442,37 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 12 690,51 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 8 581,38 kr |
Lignende bedrifter
Energi, vann og avfall i Frosta, nærmest i omsetning
- Frosta Hytteservice ASEnergi, vann og avfall · Frosta654 667 kromsetning 2025
- Pudrett SAEnergi, vann og avfall · Frosta64 758 kromsetning 2022
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 13 773 | 12 868 | 12 143 | 11 490 | 10 942 | 10 194 | |
| 713 | 2 196 | 2 316 | 2 059 | 1 060 | 2 752 | |
| EBITDA | 4 072 | 2 972 | 4 647 | |||
| Resultat før skatt | 93 | 1 330 | 1 448 | 1 561 | 825 | 2 335 |
| 93 | 1 330 | 1 448 | 1 561 | 825 | 2 335 | |
| 3 | 2 | |||||
| Balanse | ||||||
| 38 513 | 40 851 | 41 422 | 41 590 | 41 838 | 42 955 | |
| 24 171 | 24 060 | 22 707 | 21 234 | 19 652 | 18 791 | |
| 14 342 | 16 790 | 18 715 | 20 356 | 22 186 | 24 164 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 5,2 % | 17,1 % | 19,1 % | 17,9 % | 9,7 % | 27 % |
| Egenkapitalandel | 62,8 % | 58,9 % | 54,8 % | 51,1 % | 47 % | 43,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 7,04 | 5,55 | 4,78 | 5,29 | 5,34 | 8,31 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,2 % | 5,5 % | 5,6 % | 5 % | 2,6 % | 6,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler39 mill. kr
Anleggsmidler81 %31 mill. kr
Omløpsmidler19 %7,3 mill. kr
Egenkapital og gjeld39 mill. kr
Innskutt egenkapital4 %1,5 mill. kr
Opptjent egenkapital59 %23 mill. kr
Langsiktig gjeld35 %13 mill. kr
Kortsiktig gjeld3 %1 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 13 773 | 12 868 |
| Sum driftskostnader | 13 060 | 10 672 |
| Lønnskostnader | 4 140 | 3 828 |
| Driftsresultat | 713 | 2 196 |
| Finansinntekter | 145 | 60 |
| Finanskostnader | 765 | 926 |
| Netto finans | −620 | −866 |
| Resultat før skatt | 93 | 1 330 |
| Årsresultat | 93 | 1 330 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Bjørn Støwer | 1960 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Johan Arnt Hernes | 1962 | |
| Styremedlem | Erlend Østbø Juberg | 1990 | |
| Styremedlem | Ole Davidsen | 1964 | |
| Styremedlem | Mette Aatlo | 1967 | |
| Varamedlem | Magnus Hellem | 1990 | |
| Varamedlem | Erik Rosø | 1989 | |
| Varamedlem | Johan Petter Remman | 1964 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Trøndelag Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Verdal Driftslag SA | ||
Organisasjon
Enheter
HovedenhetFrosta Vassverk SA846 451 072
- Forretningsadresse
- Fånesvegen 3, 7633 Frosta
Underenheter1
- Sted
- Frosta
- Ansatte
- Under 5
Historikk
100 hendelser siden 1969
- 2026
Ny adresseNy
Fånesvegen 1, 7633 FROSTA → Fånesvegen 3, 7633 FROSTA
Hele kunngjøringen
Ny adresseNy
Bergsåsvegen 27, 7633 FROSTA → Fånesvegen 7, 7633 FROSTA
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024