Fjellfilter AS
Fjellfilter AS er et aksjeselskap i Harestua i Lunner, stiftet 12. september 2023. Selskapet driver med annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted. Styrets leder er Knut Johan Rosenborg Lauritsen.
Fakta om Fjellfilter AS
- Styreleder
- Knut Johan Rosenborg Lauritsen (f. 1992)
- Stiftet
- Bransje
- Annen industri i Lunner
- Kommune
- Lunner
- Største eiere (2025)
- Morrowstarx AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning236 506 kr+59,1 % mot 2024
Driftsresultat158 822 kr+2 176 % mot 2024
Årsresultat122 992 kr+1 898 % mot 2024
Egenkapital153 576 kr+402 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 237 | 149 |
| Driftsresultat | 159 | 7 |
| Resultat før skatt | 157 | 7 |
| Årsresultat | 123 | 6 |
| Sum eiendeler | 230 | 90 |
| Egenkapital | 154 | 31 |
| Gjeld | 76 | 59 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Endring av forretningsadresse · Hadelandsvegen 2189, 2740 Roa → Kvernhusvegen 21, 2743 Harestua
- Omsetningen økte · 148 681 kr → 236 506 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Konsernstruktur
Del av et konsern: Morrowstarx AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Salg av varer og tjenester. Produksjon av luftfilter og drive virksomhet i tilknytning til dette.
- Juridisk navn
- FJELLFILTER AS
- Org.nr.
- 832 323 632
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 12.09.2023
- Registrert
- 24.10.2023
- Bransje
- Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted 32.990
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Kvernhusvegen 21, 2743 HarestuaÅpne i kart
- Kommune
- Lunner
- Nettsted
- fjellfilter.no
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 237 | 149 |
| Driftsresultat | 159 | 7 |
| Resultat før skatt | 157 | 7 |
| Årsresultat | 123 | 6 |
| Sum eiendeler | 230 | 90 |
| Egenkapital | 154 | 31 |
| Gjeld | 76 | 59 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler229 532 kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %229 532 kr
Egenkapital og gjeld229 532 kr
Innskutt egenkapital11 %24 430 kr
Opptjent egenkapital56 %129 146 kr
Kortsiktig gjeld33 %75 946 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 237 | 149 |
| Sum driftskostnader | 78 | 142 |
| Lønnskostnader | 0 | |
| Driftsresultat | 159 | 7 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 2 | 0 |
| Netto finans | −2 | 0 |
| Resultat før skatt | 157 | 7 |
| Årsresultat | 123 | 6 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 67,2 % | 4,7 % |
| Egenkapitalandel | 66,9 % | 34,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,02 | 1,52 |
| Totalkapitalrentabilitet | 99,6 % | 7,8 % |
Roller
Nå · 2
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Knut Johan Rosenborg Lauritsen | 1992 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Econio AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Morrowstarx AS | 3 000 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetFjellfilter AS832 323 632
- Forretningsadresse
- Kvernhusvegen 21, 2743 Harestua
Underenheter1
- Sted
- Harestua
Historikk
6 hendelser siden 2023
- 2026
Endring av forretningsadresse
Hadelandsvegen 2189, 2740 Roa → Kvernhusvegen 21, 2743 Harestua
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3054 Lunner → 3234 Lunner
Hele kunngjøringen
- 2023
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Annen industri i Lunner, nærmest i omsetning