Rjånes Ferie og Konferansesenter AS
Aktiv- Org.nr.828 324 942
- Aksjeselskap
- Hoteller
- Ørsta
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 27 ansatte
- Del av Liadal Næringspark AS
Rjånes Ferie og Konferansesenter AS er et aksjeselskap i Ørsta, stiftet 20. september 2021. Selskapet driver med drift av hoteller og har 27 ansatte. Styrets leder er John Ivar Solvang.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2021–2025
Siste hendelser
- Færre ansatte · 34 → 27
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 2 744 666 kr → 3 211 529 kr
- Flere ansatte · 19 → 21
- Flere ansatte · 17 → 19
- Færre ansatte · 18 → 17
Lignende bedrifter
Hoteller i Ørsta, nærmest i omsetning
- Rekkedal Gjestegard ASHoteller · Sæbø, Ørsta3,9 mill. kromsetning 2025
- Sagafjord Drift ASHoteller · Sæbø, Ørsta11 mill. kromsetning 2025
- Hotell Ivar Aasen ASHoteller · Ørsta27 mill. kromsetning 2025
- Hotel Union ASHoteller · Norangsfjorden, Ørsta70 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2021–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | |||||
| 3 212 | 2 745 | 2 567 | 2 744 | 1 222 | |
| −709 | −1 545 | −160 | 31 | −362 | |
| EBITDA | 240 | −171 | |||
| Resultat før skatt | −1 130 | −2 032 | −627 | −204 | −522 |
| −1 130 | −1 949 | −693 | −329 | −455 | |
| Balanse | |||||
| 10 588 | 11 080 | 10 531 | 6 966 | 5 737 | |
| 662 | 192 | 570 | 335 | −110 | |
| 9 926 | 10 888 | 9 961 | 6 631 | 5 847 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | |||||
| Driftsmargin | −22,1 % | −56,3 % | −6,2 % | 1,1 % | −29,6 % |
| Egenkapitalandel | 6,3 % | 1,7 % | 5,4 % | 4,8 % | −1,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,56 | 0,5 | 0,43 | 0,78 | 0 |
| Totalkapitalrentabilitet | −6,5 % | −14,3 % | −1,8 % | 0,5 % | −6,3 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler11 mill. kr
Anleggsmidler82 %8,6 mill. kr
Omløpsmidler18 %2 mill. kr
Egenkapital og gjeld11 mill. kr
Innskutt egenkapital6 %669 576 kr
Opptjent egenkapital−0 %−7 374 kr
Kortsiktig gjeld33 %3,5 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 212 | 2 745 |
| Sum driftskostnader | 3 920 | 4 290 |
| Lønnskostnader | 1 468 | 1 384 |
| Driftsresultat | −709 | −1 545 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 421 | 487 |
| Netto finans | −421 | −487 |
| Resultat før skatt | −1 130 | −2 032 |
| Årsresultat | −1 130 | −1 949 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | John Ivar Solvang | 1981 | |
| Styremedlem | Roy Inge Nupen | 1974 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Liadal Næringspark AS | 225 |
Organisasjon
Konsernstruktur
- Liadal Næringspark AS
- 100 %Rjånes Ferie og Konferansesenter AS
Enheter
HovedenhetRjånes Ferie og Konferansesenter AS828 324 942
- Forretningsadresse
- Liadalsvegen 789, 6152 Ørsta
Underenheter1
- Sted
- Ørsta
- Ansatte
- 27
Historikk
12 hendelser siden 2021
- 2026
Færre ansatteNy
34 → 27
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 2 744 666 kr → 3 211 529 kr
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
19 → 21
Flere ansatte
17 → 19
Færre ansatte
18 → 17
- 2025
- 2024
Godkjent årsregnskap
Årsregnskap for 2023 (ny versjon)
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022