Majas Bakeri Stavern AS
Aktiv- Org.nr.824 971 382
- Aksjeselskap
- Annen detaljhandel
- Larvik
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 24 ansatte
- Del av Ruben Holding AS
Majas Bakeri Stavern AS er et aksjeselskap i Stavern i Larvik, stiftet 17. april 2020. Selskapet driver med detaljhandel med bakervarer, konditorvarer og sukkervarer og har 24 ansatte. Daglig leder er Pål Taklo, og styrets leder er Pål Taklo.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2020–2025
Siste hendelser
- Flere ansatte · 19 → 20
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 4 305 575 kr → 5 202 343 kr
- Flere ansatte · 9 → 19
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
Lignende bedrifter
Annen detaljhandel i Larvik, nærmest i omsetning
- Stavelin Bakeriutsalg Larvik ASAnnen detaljhandel · Larvik4,9 mill. kromsetning 2025
- Hitz Optikk ASAnnen detaljhandel · Larvik5,6 mill. kromsetning 2025
- Speakon ASAnnen detaljhandel · Larvik4,7 mill. kromsetning 2025
- Klatresiden ASAnnen detaljhandel · Larvik6,1 mill. kromsetning 2025
- Skog Blomsterverksted ASAnnen detaljhandel · Larvik4,3 mill. kromsetning 2025
- Bas Kunst ASAnnen detaljhandel · Larvik4,2 mill. kromsetning 2025
- Ljosland Optikk ASAnnen detaljhandel · Larvik6,3 mill. kromsetning 2025
- Kvelde Servicesenter ASAnnen detaljhandel · Kvelde, Larvik6,4 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2020–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 5 202 | 4 306 | 4 747 | 4 968 | 4 947 | 3 920 | |
| 433 | −153 | −31 | −86 | −55 | −349 | |
| EBITDA | −81 | −53 | ||||
| Resultat før skatt | 433 | −153 | −31 | −85 | −55 | −349 |
| 337 | −153 | −31 | −85 | −55 | −349 | |
| Balanse | ||||||
| 899 | 473 | 503 | 453 | 474 | 583 | |
| 435 | 97 | 97 | 97 | 97 | 90 | |
| 465 | 376 | 405 | 356 | 377 | 493 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 8,3 % | −3,6 % | −0,7 % | −1,7 % | −1,1 % | −8,9 % |
| Egenkapitalandel | 48,3 % | 20,6 % | 19,4 % | 21,4 % | 20,5 % | 15,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 1,19 | 1,16 | 1,17 | 1,15 | 1,18 |
| Totalkapitalrentabilitet | 63,1 % | −31,4 % | −6,5 % | −18,3 % | −10,4 % | −59,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler899 076 kr
Anleggsmidler2 %22 001 kr
Omløpsmidler98 %877 075 kr
Egenkapital og gjeld899 076 kr
Innskutt egenkapital86 %771 101 kr
Opptjent egenkapital−37 %−336 574 kr
Langsiktig gjeld0 %20 kr
Kortsiktig gjeld52 %464 529 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 202 | 4 306 |
| Sum driftskostnader | 4 770 | 4 459 |
| Lønnskostnader | 1 636 | 1 593 |
| Driftsresultat | 433 | −153 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 433 | −153 |
| Årsresultat | 337 | −153 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Pål Taklo | 1969 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Pål Taklo | 1969 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Azets Insight AS | ||
| Regnskapsfører | Revisjonsfirmaet Schumacher & Hammer AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Ruben Holding AS | 1 000 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetMajas Bakeri Stavern AS824 971 382
- Forretningsadresse
- Rådhusgaten 16, 3290 Stavern
Underenheter1
- Sted
- Stavern
- Ansatte
- 24
Historikk
10 hendelser siden 2020
- 2026
Flere ansatte
19 → 20
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 4 305 575 kr → 5 202 343 kr
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
9 → 19
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3805 Larvik → 3909 Larvik
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen