Telemark Massemottak AS
Aktiv- Org.nr.822 718 302
- Aksjeselskap
- Energi, vann og avfall
- Skien
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Telemark Massemottak AS er et aksjeselskap i Skien, stiftet 27. mars 2019. Selskapet driver med drift av deponi og permanent lagring av avfall. Daglig leder er Jørgen Bøhle, og styrets leder er Ivar Søtvedt.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2019–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3807 Skien → 4003 Skien
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Lignende bedrifter
Energi, vann og avfall i Skien, nærmest i omsetning
- 2VS Invest ASEnergi, vann og avfall · Skien3,2 mill. kromsetning 2025
- Retroplast ASEnergi, vann og avfall · Skien2,6 mill. kromsetning 2025
- Skogenergi Varme ASEnergi, vann og avfall · Skien1,2 mill. kromsetning 2025
- Mørjefjorden Nord Vann og Avløp SAEnergi, vann og avfall · Skien489 558 kromsetning 2025
- GHL Fjernvarme ASEnergi, vann og avfall · Skien423 384 kromsetning 2025
- Prosolar ASEnergi, vann og avfall · Skien248 381 kromsetning 2025
- Kulåsen Vann og Avløp SAEnergi, vann og avfall · Skien202 857 kromsetning 2017
- Fjellknatten Holding ASEnergi, vann og avfall · Skien200 000 kromsetning 2025
Omsetning 2019–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 4 813 | 4 880 | 2 772 | 2 524 | 2 959 | 3 338 | |
| 371 | 1 381 | 198 | −160 | 133 | 65 | |
| EBITDA | −127 | 163 | 84 | |||
| Resultat før skatt | 396 | 1 382 | 198 | −160 | 132 | 65 |
| 306 | 1 078 | 187 | −159 | 103 | 51 | |
| 0 | 0 | 0 | ||||
| Balanse | ||||||
| 2 656 | 3 303 | 983 | 1 018 | 2 091 | 1 116 | |
| 488 | 781 | 454 | 267 | 426 | 323 | |
| 2 168 | 2 521 | 529 | 751 | 1 664 | 793 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 7,7 % | 28,3 % | 7,1 % | −6,3 % | 4,5 % | 2 % |
| Egenkapitalandel | 18,4 % | 23,7 % | 46,2 % | 26,2 % | 20,4 % | 28,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,26 | 1,69 | 1,19 | 1,2 | 1,25 |
| Totalkapitalrentabilitet | 13,5 % | 64,5 % | 19,8 % | −10,3 % | 8,3 % | 8,3 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler2,7 mill. kr
Anleggsmidler4 %98 873 kr
Omløpsmidler96 %2,6 mill. kr
Egenkapital og gjeld2,7 mill. kr
Innskutt egenkapital8 %219 430 kr
Opptjent egenkapital10 %268 255 kr
Kortsiktig gjeld82 %2,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 813 | 4 880 |
| Sum driftskostnader | 4 442 | 3 499 |
| Lønnskostnader | 0 | |
| Driftsresultat | 371 | 1 381 |
| Finansinntekter | 31 | 1 |
| Finanskostnader | 6 | 0 |
| Netto finans | 25 | 1 |
| Resultat før skatt | 396 | 1 382 |
| Årsresultat | 306 | 1 078 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Jørgen Bøhle | 1963 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Ivar Søtvedt | 1970 | |
| Styremedlem | Espen Grohs | 1963 | |
| Styremedlem | Jørgen Bøhle | 1963 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Ecit Forretningspartner AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Søtvedt Holding AS | 75 | |
| Rolf Grohs AS | 75 | |
| Skien Containerservice AS | 75 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetTelemark Massemottak AS822 718 302
- Forretningsadresse
- Raset 46, 3735 Skien
Underenheter1
- Sted
- Skien
Historikk
11 hendelser siden 2019
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3807 Skien → 4003 Skien
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0806 Skien → 3807 Skien
Hele kunngjøringen