M2 Hus AS
Aktiv- Org.nr.820 577 892
- Aksjeselskap
- Byggentreprenører
- Skien
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 7 ansatte
M2 Hus AS er et aksjeselskap i Skien, stiftet 25. februar 2018. Selskapet driver med oppføring av bygninger og har 7 ansatte. Styrets leder er Peter Aarup.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2018–2025
Siste hendelser
- Omsetningen økte · 11 804 235 kr → 14 922 543 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 8 → 7
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Skien, nærmest i omsetning
- BM Lindefjeld ASByggentreprenører · Skien14 mill. kromsetning 2025
- Lunde Bygg ASByggentreprenører · Skien16 mill. kromsetning 2025
- Fasadeteknikk ASByggentreprenører · Skien14 mill. kromsetning 2025
- GS Bygg ASByggentreprenører · Skien17 mill. kromsetning 2025
- Løvstad Bygg ASByggentreprenører · Skien11 mill. kromsetning 2025
- Rosbach & Forsland Bygg ASByggentreprenører · Skien11 mill. kromsetning 2025
- Ekre Snekkerservice ASByggentreprenører · Skien11 mill. kromsetning 2025
- Liabygg ASByggentreprenører · Skien19 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2018–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 14 923 | 11 804 | 13 057 | 9 586 | 266 | 9 593 | |
| 1 815 | 1 943 | 1 896 | 2 486 | −13 | 2 028 | |
| EBITDA | 2 699 | 137 | 2 160 | |||
| Resultat før skatt | 1 817 | 1 869 | 1 804 | 2 195 | −126 | 1 874 |
| 1 418 | 1 457 | 1 407 | 1 711 | −98 | 1 461 | |
| Balanse | ||||||
| 5 265 | 4 553 | 5 711 | 6 677 | 5 992 | 4 007 | |
| 1 585 | 1 367 | 1 111 | 904 | 393 | 491 | |
| 3 680 | 3 186 | 4 601 | 5 774 | 5 599 | 3 516 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 12,2 % | 16,5 % | 14,5 % | 25,9 % | −4,9 % | 21,1 % |
| Egenkapitalandel | 30,1 % | 30 % | 19,4 % | 13,5 % | 6,6 % | 12,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,78 | 1 | 0,93 | 8,43 | 0,97 |
| Totalkapitalrentabilitet | 37 % | 37,9 % | 30,6 % | 39,3 % | −0,3 % | 42,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler5,3 mill. kr
Anleggsmidler43 %2,3 mill. kr
Omløpsmidler57 %3 mill. kr
Egenkapital og gjeld5,3 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital30 %1,6 mill. kr
Langsiktig gjeld7 %342 280 kr
Kortsiktig gjeld63 %3,3 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 14 923 | 11 804 |
| Sum driftskostnader | 13 108 | 9 861 |
| Lønnskostnader | 4 958 | 4 189 |
| Driftsresultat | 1 815 | 1 943 |
| Finansinntekter | 3 | 1 |
| Finanskostnader | 75 | |
| Netto finans | 3 | −74 |
| Resultat før skatt | 1 817 | 1 869 |
| Årsresultat | 1 418 | 1 457 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Peter Aarup | 1978 | |
| Styremedlem | Finn Harald Stensrud | 1977 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Revisjon Sør AS | ||
| Regnskapsfører | Kragerø og Grenland Økonomiservice AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Byggfirma Stensrud AS | 150 | |
| Paabygg AS | 150 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetM2 Hus AS820 577 892
- Forretningsadresse
- Hemmestveits veg 6, 3734 Skien
Underenheter1
- Sted
- Skien
- Ansatte
- 7
Historikk
19 hendelser siden 2018
- 2026
Færre ansatte
8 → 7
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3807 Skien → 4003 Skien
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen