CLH Holding AS
Storgata 174B, 3915 Porsgrunn
CLH Holding AS er et aksjeselskap i Porsgrunn, stiftet 1. januar 2018. Selskapet driver med tannlegetjenester. Styrets leder er Christina Louise Hvaring.
Fakta om CLH Holding AS
- Styreleder
- Christina Louise Hvaring (f. 1985)
- Stiftet
- Bransje
- Tannleger i Porsgrunn
- Kommune
- Porsgrunn
- Største eiere (2025)
- Christina Louise Hvaring66,7 %
- Tore Taksdal Stubhaug33,3 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning0 kr0 kr mot 2024
Driftsresultat−53 088 kr+11,9 % mot 2024
Årsresultat11 mill. kr+39,8 % mot 2024
Egenkapital21 mill. kr+50,9 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −53 | −60 |
| Resultat før skatt | 11 068 | 7 916 |
| Årsresultat | 11 048 | 7 905 |
| Sum eiendeler | 24 845 | 17 788 |
| Egenkapital | 20 786 | 13 777 |
| Gjeld | 4 059 | 4 011 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av revisor · Ny revisor: Johre Revisjon AS
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Konsernstruktur
Morselskap for 2 datterselskaper.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og alt som dermed står i forbindelse, samt deltakelse som aksjonær eller på annen måte i andre foretak.
- Juridisk navn
- CLH HOLDING AS
- Org.nr.
- 820 258 282
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.01.2018
- Registrert
- 18.01.2018
- Bransje
- Tannlegetjenester 86.230
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Storgata 174B, 3915 PorsgrunnÅpne i kart
- Kommune
- Porsgrunn
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | |||||
| Driftsresultat | −53 | −60 | −23 | −21 | −15 | −18 | −15 | −1 |
| Resultat før skatt | 11 068 | 7 916 | 9 451 | 6 012 | 7 000 | 2 000 | 3 515 | 2 499 |
| Årsresultat | 11 048 | 7 905 | 9 433 | 6 010 | 7 000 | 2 000 | 3 515 | 2 499 |
| Sum eiendeler | 24 845 | 17 788 | 16 891 | 10 442 | 8 430 | 3 430 | 4 930 | 3 865 |
| Egenkapital | 20 786 | 13 777 | 9 872 | 7 440 | 4 430 | 1 430 | 1 430 | 1 415 |
| Gjeld | 4 059 | 4 011 | 7 019 | 3 003 | 4 000 | 2 000 | 3 500 | 2 450 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler25 mill. kr
Anleggsmidler6 %1,4 mill. kr
Omløpsmidler94 %23 mill. kr
Egenkapital og gjeld25 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 kr
Opptjent egenkapital84 %21 mill. kr
Kortsiktig gjeld16 %4,1 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 53 | 60 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −53 | −60 |
| Finansinntekter | 11 121 | 7 976 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 11 121 | 7 976 |
| Resultat før skatt | 11 068 | 7 916 |
| Årsresultat | 11 048 | 7 905 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 83,7 % | 77,5 % | 58,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 5,78 | 4,1 | 2,21 |
| Totalkapitalrentabilitet | 51,9 % | 45,7 % | 69,2 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 2
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christina Louise Hvaring | 1985 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Johre Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Aider AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Revisor | Johre Rådgivning | til 11.11.2025 | |
| Regnskapsfører | Org.nr. 950 508 671 | til 28.05.2025 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Christina Louise Hvaring (født 1985) | 200 | |
| Tore Taksdal Stubhaug (født 1984) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- CLH Holding AS
- 100 %Dento AS
- 100 %CLH Village AS
Historikk
13 hendelser siden 2018
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3806 Porsgrunn → 4001 Porsgrunn
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0805 Porsgrunn → 3806 Porsgrunn
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Tannleger i Porsgrunn, nærmest i omsetning
Stho Holding AS0 kromsetning 2025ASStrålelys AS0 kromsetning 2025ASTannlege Knut Jore AS0 kromsetning 2025ASSøsterhjemmet Tannlegesenter AS768 000 kromsetning 2025ASGap Opp AS799 356 kromsetning 2025ASTannlege Ragnhild Olsen AS2,5 mill. kromsetning 2025ASTannlege Unni Augestad AS2,9 mill. kromsetning 2025ASTannlege Svendsen AS3,4 mill. kromsetning 2025AS
Tannleger i PorsgrunnAlle selskaper i Porsgrunn