Tre & Maskin AS
Hanevalsvevet 26, 3277 Steinsholt
Tre & Maskin AS er et aksjeselskap i Steinsholt i Larvik, stiftet 10. november 2017. Selskapet driver med oppføring av bygninger. Daglig leder er Stian Firingen Blomseth, og styrets leder er Stian Firingen Blomseth.
Fakta om Tre & Maskin AS
- Daglig leder
- Stian Firingen Blomseth (f. 1994)
- Styreleder
- Stian Firingen Blomseth (f. 1994)
- Stiftet
- Bransje
- Byggentreprenører i Larvik
- Kommune
- Larvik
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning2 mill. kr−20,8 % mot 2024
Driftsresultat44 143 kr+32,5 % mot 2024
Årsresultat−116 899 kr−50,8 % mot 2024
Egenkapital−25 849 kr−128 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 974 | 2 493 |
| Driftsresultat | 44 | 33 |
| Resultat før skatt | −125 | −99 |
| Årsresultat | −117 | −78 |
| Sum eiendeler | 2 320 | 1 937 |
| Egenkapital | −26 | 91 |
| Gjeld | 2 346 | 1 846 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Ny lenke til sosiale medier · instagram.com/haantverkeren?hl=nb
- Omsetningen falt · 2 492 530 kr → 1 974 035 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −25 849 kr
- Omsetningen falt 20,8 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Bygg, anlegg, transport, logistikk og salg.
- Juridisk navn
- TRE & MASKIN AS
- Org.nr.
- 819 859 752
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 10.11.2017
- Registrert
- 13.11.2017
- Bransje
- Oppføring av bygninger 41.000
- Daglig leder
- Stian Firingen Blomseth (f. 1994)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Tidligere navn
- Onlinevarehuset AS
- Forretningsadresse
- Hanevalsvevet 26, 3277 SteinsholtÅpne i kart
- Kommune
- Larvik
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 974 | 2 493 | 2 670 | 1 964 | 1 118 | 1 236 | 271 | 26 |
| Driftsresultat | 44 | 33 | −6 | 302 | −7 | −51 | 41 | 10 |
| EBITDA | 352 | 146 | −7 | 46 | ||||
| Resultat før skatt | −125 | −99 | −50 | 294 | −47 | −71 | 41 | 10 |
| Årsresultat | −117 | −78 | −39 | 230 | −37 | −56 | 32 | 8 |
| Sum eiendeler | 2 320 | 1 937 | 2 070 | 370 | 851 | 647 | 141 | 39 |
| Egenkapital | −26 | 91 | 169 | 208 | −22 | 15 | 70 | 39 |
| Gjeld | 2 346 | 1 846 | 1 901 | 162 | 873 | 632 | 71 | 0 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler2,3 mill. kr
Anleggsmidler72 %1,7 mill. kr
Omløpsmidler28 %644 671 kr
Egenkapital og gjeld2,3 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %31 000 kr
Opptjent egenkapital−2 %−56 849 kr
Langsiktig gjeld80 %1,9 mill. kr
Kortsiktig gjeld21 %495 068 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 974 | 2 493 |
| Sum driftskostnader | 1 930 | 2 459 |
| Lønnskostnader | 600 | 627 |
| Driftsresultat | 44 | 33 |
| Finansinntekter | 1 | 0 |
| Finanskostnader | 170 | 132 |
| Netto finans | −170 | −132 |
| Resultat før skatt | −125 | −99 |
| Årsresultat | −117 | −78 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,2 % | 1,3 % | −0,2 % |
| Egenkapitalandel | −1,1 % | 4,7 % | 8,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 2,21 | 1,1 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,1 % | 1,7 % | −0,5 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Firingen Blomseth | 1994 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stian Firingen Blomseth | 1994 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Tjølling Regnskap SA |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Novus Råd og Regnskap AS | til 13.05.2025 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Stian Firingen Blomseth (født 1994) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetTre & Maskin AS819 859 752
- Forretningsadresse
- Hanevalsvevet 26, 3277 Steinsholt
Underenheter1
- Sted
- Steinsholt
Historikk
25 hendelser siden 2017
- 2026
Ny lenke til sosiale medier
instagram.com/haantverkeren?hl=nb
Omsetningen falt
2 492 530 kr → 1 974 035 kr
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3805 Larvik → 3909 Larvik
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Endring av forretningsadresse
Lakssjøveien 156, 3748 Siljan → Hanevalsvevet 26, 3277 Steinsholt
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0811 Siljan → 3812 Siljan
Hele kunngjøringen
- 2019
Endring av forretningsadresse
Bergansløyfa 18, 3277 Steinsholt → Lakssjøveien 156, 3748 Siljan
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Larvik, nærmest i omsetning
L-A Bygg og Montasje AS1,6 mill. kromsetning 2025ASRS Bygg & Maskin AS2,4 mill. kromsetning 2025ASTømrer Finn Erik Håkestad AS1,5 mill. kromsetning 2025ASTømrer Ove Røsholt AS1,5 mill. kromsetning 2025ASFiring AS1,4 mill. kromsetning 2025ASTømrer Simen Andersen AS1,4 mill. kromsetning 2025ASTømrer Aksel B. Lindhjem AS1,3 mill. kromsetning 2025ASJaran Mathisen & Sønner AS1,3 mill. kromsetning 2025AS
Byggentreprenører i LarvikAlle selskaper i Larvik